اینه بغل ها به طور صریح به اندازه ی ویژگی های امنیتی خودرو از اهمیت برخوردار هستند. استفاده از آن ها برای این است که شما اطراف و پشت خودرو که از ناحیه دید خارج است را ببینید. بر اساس چیز هایی که گفته شد، خیلی مهم است که اینه بغل های شما در هر زمانی به طور کامل درست کار کنند. به همین دلیل است که اینه بغل خودروی شما و شاخص آن بخشی از MOT & NCT ( واحد های جهانی تست خودرو) است. آن ها در این تست ها به دلایل زیر ممکن است رد شوند:
۱- ضربه خوردن و خطا
۲- سطح بازتاب خراب شده یا شکسته و باعث کم شدن یا اشتباه شدن دید راننده می شود.
۳- سست نصب شدن
۴- اینه قابل تنظیم نباشد.
۵- شیشه یا بدنه شکسته شده باشد.
۶- شاخص های آیینه کار نکند( مثل درست نشان ندادن و فاصله ی کمتر اجسام در ایینه و …)

رانندگی بدون اینه بغل

آیا می دانید که خودروی شما بدون اینه بغل سمت راننده غیر قانونی است؟ به کرات پیش می آید که اینه بغل ها هنگام پارک یا رانندگی در خیابان ها به راحتی بشکنند و اسیب ببینند. اما با این وجود بخش مهمی از خودروی شما هستند که قابل چشم پوشی نیستند.

اینه بغل کیا

بخش های مختلف اینه بغل

اگر اینه بغل خودروی شما اسیب دید نگران نباشید! اینه بغل خودروهای امروزی از چندین بخش درست شده که میتوانید هر بخش را جداگانه تعمیر یا تعویض کنید و نیاز به خرید کامل یک اینه بغل ( اینه بغل کیا , اینه بغل هیوندای ) نیست. در یکی اوقات فقط بخشی از اینه بغل نیاز دارد که جایگزین شود و این به شما کمک میکند که مقدار کمتری پول برای تعمیر اینه بغل یا تعویض خرج کنید. با اشنا کردن خود با قسمت های مختلف یک اینه بغل به خودتان کمک می کنید که بفهمید چه بخشی از اینه نیاز به تعمیر یا جایگزینی دارد. به طور مثال، اگر فقط اینه ی شیشه یا پوشش اینه خراب شد نیاز ندارید که یک اینه بغل کامل بخرید. می توانید بخش هایی که خراب شده را سفارش داده و خرید کنید

عیب یابی خرابی اینه بغل

۱ – اینه بغل کامل

اگر کل یک اینه بغل یا بدنه ی اصلی آینه بغل به هر دلیلی آسیب ببیند در نتیجه یک اینه بغل کامل مورد نیاز است. یک اینه بغل کامل شامل شیشه ی آینه، کاور و بدنه ی اصلی داخلی است. بدنه ی اصلی هم شامل همه ی کابل کشی های مربوطه، درپوش ها و اتصالات برای عناصر سیستم های گرمایشی و عناصر الکتریکی ای که نیاز دارد می باشد.

۲- شیشه ی آینه بغل

اگر اینه بغل خودروی شما در حالت پارک یا در حالت تردد های در سطح شهر، برخوردی حتی آرام با ماشین ها یا اجسام دیگر داشته باشد، بسیار رایج است که فقط شیشه ی آن بشکند. اگه فقط شیشه ی آینه بغل بشکند شما خوش شانسید. چونکه ارزان ترین قسمت آن شکسته است و آسان ترین بخش برای جایگزین کردن است. در اکثر اینه ها ، شیشه ی آن به راحتی جدا می شود. دو نوع جایگزینی شیشه ی اینه بغل وجود دارد. تعویض مستقیم برای شیشه ی اینه که به صورت شیشه ی آینه و صفحه ی پوششی پشتی آن شناخته می شود. نوع دیگر تعویض شیشه ی آینه بغل به این صورت است که یک قطعه آینه دقیقا به صورت اینه بغل خودروی شما برش داده می شود و با یک چسب قوی جایگذاری می شود. نوع دوم تعویض بسیار ارزان تر و راحت تر است تا خودروی شما دوباره به جاده برگردد اما ممکن است بخش های مهمی از قابلیت های اینه بغل مانند سنسور های گرمایی و … را از دست بدهید.

در هر صورت تعویض شیشه ی اینه بغل بسیار کار راحتی است..

۳- پوشش اینه بغل

پوشش های اینه ها در تصادفاتی که اینه ها به هم برخورد می کنند بسیار راحت اسیب می بینند و می شکنند. اگر در تصادف فقط پوشش اینه اسیب دید و بقیه اجزای اینه به درستی و دقیق کار می کردند ( مانند برخورد از پشت اینه ها به یکدیگر) می توانید فقط یک پوشش اینه بغل برای آن بخرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *